Про школу

  

Історія школи

 

    Чудовий Подільський край.

Споконвіку тут жили люди, сіяли у пухку ріллю золоте зерно, плекали сади, садили ліси. Родючі землі здавна привертали увагу завойовників. На неї зазіхали половці й татарські орди, литовські феодали і польська шляхта. Незважаючи на соціальний та національний гніт з боку Речі Посполитої, в Україні розвиваються освіта, шириться наука, збагачується культура.

Arka1     

(Арка при в їзді в с.Михайлівці з сторони с. Конищів)

Частиною цього чудового краю є і село Михайлівці, яке славиться своєю мальовничою природою, квітучими садами, чудовим старовинним парком, віночком лісів і ще чудовими людьми, які люблять українську пісню, рідну мову, свої звичаїі обряди – першооснову формування національної самосвідомості людини, а ще школа – золотий ключик, що розмикає пута несвідомості, прокладає шлях до волі, до науки.

  Учні Михайловецької школи проводили пошукову роботу, щоб більше дізнатися про історію свого рідного села та школи.

   Виявлено, що у 1862 р. у селі функціонувала церковно парафіальна школа. В основному її відвідували хлопчики.

  У 1903 році  село Михайлівці входило до Барського повіту. За кошти громади було споруджено приміщення школи. І відкрито початкову чотирирічну школу. Першим завідуючим школи був житель села – Савчук Фома Павлович, який закінчив Кам’янець – Подільську гімназію. Він був чудовою людиною, добре грав на скрипці, а тому, навчав дітей музики. Крім Закону Божого, який вивчали обов’яково, були ще читання, письмо, арифметика, малювання, співи.

   У той час велику увагу приділяли каліграфії письма. За найменше порушення карали: били лінійкою по руках, крутили вуха, ставили на коліна в куток.

       Під час громадянської війни 1918 – 1921рр. Село зазнало багато лиха. В 1919 році в Михайлівці вступили деніківці. Вони пограбували село та розгромили приміщення школи. В 1922 році його відремонтували, а в 1923 році школа відновила роботу. Під час колективізації дітей із куркульських сімей виганяли із школи.

    У роки Великої Вітчизняної війни діти в школі не навчалися. Лише 1 вересня 1945 року вони сіли за парти, яких усім учням не вистачало, та й бракувало самого приміщення, тому класи були переповнені: в одному класі були діти різні за віком. Значна частина дітей втратила своїх годувальників під час війни і вони знаходилися у важких умовах, голодували. З багатодітних сімей діти ходили до школи по черзі, так як не вистачало на кожну дитину ні одягу, ні взуття.

    Через два роки після війни знову почався голод, який забрав з  життя багатьох людей.

     Skola

                       ( НВК «ЗНЗ-ДНЗ» с. Михайлівці )

   У 1956 році була відкрита середня трудова політехнічна школа. До трьох  восьмих класів було прийнято біля 90 учнів.

     В1957 році було розпочато будівництво основного корпусу, яке було закінчено в 1960 році.

     За період з 1960 року по даний час Михайловецьку школу закінчило понад 800 випускників, з них 51 – з відзнакою. 

    Сподіваємося, що випусники різних років пам’ятають рідну школу і тих вчителів, які їх навчали і поділяться з ними своїми спогадами та документальними матеріалами.